Najpiękniejsze plaże Australii

Plaże w Australii niewątpliwie należą do najpiękniejszych na świecie, przy czym oczywiście cieszą się ogromna popularnością wśród turystów.

Do takiej z pewnością należy plaża Bondi Beach w Sydney. W języku aborygenów boondi znaczy dźwięk uderzenia fal. Bondi Beach po obu stronach zamykają klify, jest ona szeroką, piaszczysta plażą, jedna z największych w Australii. Południowa część wybrzeża jest rajem dla surferów, nie ma tutaj więc problemu z wynajęciem sprzętu do surfowania. Na szczęście nie musimy bać się rekinów ponieważ pod wodą jest rozmieszczona specjalna siatka, która uniemożliwia podpłyniecie rekinów do brzegów. W oddali natomiast możemy zauważyć wieloryby oraz wyskakujące z wody delfiny, co jest niewątpliwie ogromną atrakcja dla turystów.

Bondi Beach

Bondi Beach

Inne plaże, które niewątpliwie warto odwiedzić to Palm Beach, Manly Beach, Cronulla Beach i Maroubra Beach a także Coral Bay na zachodzie kraju. Natomiast na południe od Sydney znajduje się plaża z najbielszym piaskiem na świecie: Hyams Beach. Z kolei jeśli nie lubimy tłumów i szukamy spokojnego miejsca w którym możemy odpocząć warto odnaleźć plaże Byron Bay która znajduje się na północ od Sydney. Jednak zdecydowanie bardziej odludne są plaże na zachodnim wybrzeżu m.in. Cottesloe Beach w okolicy Perth oraz Coral Bay z rafa koralową Ningaloo.

Cable Beach

Cable Beach

Kierując się na północ Australii mamy okazje zobaczyć 22-kilometrową, piaszczystą plażę Cable Beach, niedaleko miasteczka Broome, gdzie wypoczywają zarówno nudyści jak i całe rodziny. Turyści zachwycaj się piaskiem, który tutaj jest wyjątkowo drobny, mieniący się odcieniami srebra. Idealne warunki do plażowania znajdziemy również na Byron Bay, która jest najbardziej wysuniętym punktem na wschodzie Australii. Tutaj również możemy zobaczyć wyskakujące z wody delfiny, na dnie możemy dostrzec płaszczki oraz nieszkodliwe kraby spacerujące brzegiem plaży. Czas można tutaj spędzić zarówno leniwie jak i aktywnie surfując bądź nurkując. Na nudę z pewnością nie będziemy narzekać.

Palm Beach

Palm Beach

Również nudyści znajdą coś dla siebie. Plaża Samurai Beach w Port Stephens jest plażą która cieszy się ogromną popularnością wśród nudystów, nic dziwnego, jest to jedna z najpiękniejszych plaż w Australii, która słynie z białego piasku oraz doskonałych warunków do uprawiania sportu wodnego. Jednak za oficjalną plaże nudystów uważa się Maslin Beach gdzie odbywają się nawet Nagie igrzyska plażowe.

Samurai Beach

Samurai Beach

Reply