Facebook Twitter Instagram
    Australiana
    • O Australii
      • Sławni Australijczycy
    • Praca w Australii
    • Turystyka
      • Atrakcje turystyczne
      • Miasta
      • Regiony
    • Życie w Australii
    Facebook Twitter Instagram
    Australiana
    Australiana » Turystyka » Atrakcje turystyczne » Wycieczka do Australii – porady, oferty, last minute
    Atrakcje turystyczne

    Wycieczka do Australii – porady, oferty, last minute

    australianaPrzez australiana14/03/2016Zaktualizowano:15/06/20223 komentarze6 minut czytania
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    OLYMPUS DIGITAL CAMERA
    Share
    Facebook Twitter LinkedIn Pinterest Email

    Każdy, kto chce wybrać się do Australii w celach turystycznych ma do wyboru kilka interesujących możliwości. Najpopularniejszymi polskimi organizatorami wycieczek na ten wspaniały kontynent są biura podróży Itaka, RainbowTour oraz LogosTour. Koszt takiej wycieczki są w każdym z biur dość podobne i wynoszą ok. 20 tys. złotych za 20 dniowy pobyt wraz z przelotem. Wycieczkę możemy wykupić taniej nawet o kilka tysięcy złotych, jeśli skorzystamy z oferty typu last minute. W ofercie tego rodzaju koszt maleje do 16 tys. złotych lub ok. 8-10 tys. za pobyt 7 dniowy, więc zdecydowanie gra jest warta świeczki.

    Spis treści

    • Ogólne informacje
    • Popularne trasy wycieczek
      • Trasa wycieczki do Australii w biurze Itaka:
      • Wycieczka z RainbowToour RainbowToour oprócz standardowych punktów w Australii proponuje wyjazd na Bali, plażowanie na tamtejszych plażach oraz zwiedzanie wiosek rękodzielniczych, gdzie możemy zobaczyć jak produkuje się wyroby ze złota, srebra, drewna oraz tkaniny. Pamiątki z Australii
      • Jak się przygotować?

    Ogólne informacje

    Paszport, wiza i waluta
    W trakcie podróży i pobytu w Australii wymagany jest paszport, ważny min. 6 m-cy od daty wyjazdu z Australii, konieczna jest także wiza turystyczna. Z jej uzyskaniem nie powinno być problemu – wystarczy złożyć bezpłatny wniosek o wizę turystyczna na stronie rządowej: http://www.immi.gov.au/visitors/tourist/. Aplikację należy oczywiście złożyć odpowiednio wcześniej aby otrzymać jeszcze przed wylotem.

    Walutą obowiązująca w Australii jest dolar australijski. Oczywiście jak w każdym cywilizowanym kraju bez problemu można płacić kartami debetowymi / kredytowymi Visa, MasterCard itp. Problem może być jedynie w mniejszych miejscowościach dlatego warto mieć przy sobie klasyczną walutę.

    Obecnie większość turystów jako główną metodę płatności wykorzystuje karty płatnicze. Warto jednak zauważyć że używając karty podłączonej do konta złotówkowego sposób przeliczenia na dolary australijskie może być niekorzystny. Podczas każdej płatności ma bowiem miejsce przewalutowanie ze złotówek na dolary amerykańskie a następnie z dolarów amerykańskich na australijskie + często doliczana jest prowizja banku. To podwójne przewalutowanie jest dużo droższe niż klasyczna wymiana w kantorze. Jedynym sposobem, aby połączyć bezpieczeństwo jakie dają płatności kartą z niskim kosztem jaki oferuje wymiana w kantorze jest skorzystanie z konta walutowego. Szczerze polecam usługę Alior Kantor – pozwala ona bez żadnych formalności założyć konto walutowe (a nawet kilka kont dla wszystkich najpopularniejszych walut). Do każdego konta przysługuje darmowa karta płatnicza. Cała usługa Alior Kantor działa bardzo prosto Najpierw przelewamy środki na swoje osobiste konto złotówkowe w Alior Kantor, następnie z tego konta kupujemy dolary australijskie (lub jakąkolwiek inną walutę) po bardzo dobrym kursie z kantoru. Zakupione środki walutowe znajdują się na odrębnym koncie – do którego przysługuje karta i tą kartą płacimy oraz wypłacamy pieniądze za granicą. Korzystanie z Alior Kantor ma jeszcze inną zaletę – kursy w sieci są często lepsze niż w kantorach klasycznych, nie ma tam także żadnych ukrytych opłat takich jak prowizje, opłaty za prowadzenie rachunku czy karty). Wszystko jest darmowe.

    Loty, termin, język
    Niestety nie funkcjonują obecnie żadne bezpośrednie połączenia lotnicze Polska Australia. Konieczne będą dwie przesiadki, jedna w Londynie lub Frankfurcie, druga w Dubaju lub Singapurze. Łącznie lot trwa dosyć długo bo aż 24 godziny.

    Wybierając termin wycieczki do Australii pamiętajmy, że leży ona na drugiej półkuli i najcieplejszymi miesiącami są grudzień, styczeń i luty. Niestety ze względu na położenie kontynentu są to miesiące najbardziej deszczowe. Wspomniane miesiące są sezonem turystycznym, co wiąże się wyższymi cenami dlatego być może lepszym pomysłem będzie zaplanowanie wyjazdu w okresie marzec-kwiecień lub październik-listopad, kiedy pogoda jest bardziej znośna, a ceny lotów i pobytu znacznie niższe. Podróż do Australii jest znakomitym pomysłem na zimowy urlop .

    Językiem urzędowym w Australii jest angielski, ale mniejszości narodowe posługując się językiem m.in. włoskim, niemieckim, chińskim. Religia którą wyznaje 80 % społeczeństwa jest chrześcijaństwo, pozostałe to głównie islam i buddyzm.

    Popularne trasy wycieczek

    Trasy wycieczek różnych biur podróży mają ze sobą kilka spójnych elementów jednak dość istotnie się różnią, dlatego dobrze jest dokładnie przemyśleć co chcemy zobaczyć i czego doświadczyć. Jeden z ciekawszych programów oferuje biuro Itaka:

    Trasa wycieczki do Australii w biurze Itaka:

    • Sydney
    • Bondi Beach
    • Park Narodowy Gór Błękitnych
    • Homebush
    • Katoomba
    • Manly Beach
    • Park Narodowy Uluru-Kata Tjuta
    • Cairns Kurandy
    • Christchurch
    • Jezioro Tekapo
    • Arrowtown
    • Queenstown
    • Milford Sound
    • Lodowiec Fox
    • Park Narodowy Punakaiki
    • Pancake Rocks
    • Picton
    • Wellington
    • Park Narodowy Tongairo
    • Jezioro Taupo
    • Rotorua
    • Waiotapu
    • Waitomo
    • Auckland

    Stałym punktem każdej wycieczki do krainy kangurów jest Opera w Sydney, Park Narodowy Uluru oraz jedna z najpiękniejszych plaż świata – Bond Beach, warto zobaczyć również największa na świecie Rafę Koralową. Zazwyczaj rejs na Rafę Koralowa jest dodatkowo płatny jednak naprawdę warto – jest to bowiem jeden z cudów natury wpisanych na listę UNESCO. W planie wycieczki jest również zwiedzanie największego w Australii Oceanarium w Sydney, które ze względu na różnorodność gatunków zwierząt podwodnego świata robi ogromne wrażenie. Będąc na wycieczce z biurem podróży Itaka warto skorzystać z podróży zabytkowym pociągiem przez las tropikalny do Kurandy – wioski w lesie deszczowym. oraz przez tereny gdzie były kręcone sceny do filmu „Ptaki ciernistych krzewów”. Program wycieczki obejmuje również przelot do Nowej Zelandii m.in. oraz zwiedzanie największego miasta Christchurch, Milfford Sound – największej atrakcji Nowej Zelandii, stolicy państwa – Wellington oraz Parku Narodowego Tongario z 3 aktywnymi wulkanami.

    Bardzo ważne jest aby przestrzegać obowiązującego prawa oraz zwracać uwagę na wszelkie zakazy i ostrzeżenia ponieważ informują np. o miejscach występowania krokodyli czy meduz z trującym jadem.
    W cenie wycieczki wliczone są oczywiście noclegi (najczęściej hotele trzygwiazdkowe), śniadania, obiady lub obiadokolacje, przelot Warszawa-Sydney, opieka pilota oraz ubezpieczenie KL , NW. Cena najczęściej nie obejmuje biletów wstępu, opłat za wycieczki fakultatywne oraz przejazdy środkami komunikacji miejskiej.

    Podobna ofertę maja dwa inne biura, planując podroż warto zapoznać się z dokładnym programem poszczególnych biur aby wybrać taka która zainteresowała nas najbardziej.

    Wycieczka z RainbowToour

    RainbowToour oprócz standardowych punktów w Australii proponuje wyjazd na Bali, plażowanie na tamtejszych plażach oraz zwiedzanie wiosek rękodzielniczych, gdzie możemy zobaczyć jak produkuje się wyroby ze złota, srebra, drewna oraz tkaniny.

    Pamiątki z Australii

    Najczęściej kupowanymi pamiątkami z Australii są pluszowe misie Koala, kangury, przedmioty wytwarzane przez rdzenna ludność, głownie wyroby z wełny, skóry, ręcznie malowane bumerangi, olejki z drzewa eukaliptusowego a także biżuteria z popularnego w Australii kamienia – Opalu.
    Wyjeżdżając należy pamiętać że nie wszystko możemy z Australii wywieźć, szczególnie: wyroby ze skóry krokodyla, waranów, węży, przedmioty z elementami rafy koralowej (a także sama rafa koralowa), wyroby z muszli małż, kości słoniowej, ze skorupy żółwi, skóry zebry, antylopy. Zakazane są także rośliny np. storczyki, kaktusy, wilczomlecze. Wszystkie te przedmioty są absolutnie zabronione i rekwirowane przez straż graniczną. Możemy mieć też spore problemy z prawem.

    Jak się przygotować?

    Wbrew powszechnej opinii nie ma obowiązku dodatkowych szczepień, nie istnieją tu żadne zagrożenia dla życia i zdrowia turystów, woda z kranu nadaje się do picia. Osoby przewlekle chorzy powinny wziąć ze sobą leki które należy zgłosić na lotnisku, w przypadku większej ilości należy mieć przy sobie zaświadczenie od lekarza o konieczności przyjmowania leków. W okresie letnim ze względu na wysokie temperatury należy mieć obowiązkowo ze sobą kapelusz, okulary przeciwsłoneczne oraz kremy z wysokim filtrem UV. Ze względu na sporą ilość dokuczających owadów warto zabrać ze sobą ubrania z długim rękawem oraz wysokie buty.
    Wjeżdżając na teren Australia nie wolno mieć przy sobie kwoty równej bądź większej niż 10 000 dolarów australijskich, świeżej żywności, kawy, herbaty, leków innych niż te na które mamy receptę, alkoholu (nie więcej niż 2.25 litra na osobę). Jeśli chodzi o żywność możliwe jest przewożenie jedynie żywności pakowanej fabrycznie (np. ciastka,cukierki).

    Podziel się Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    australiana

    Powiązane Posty

    Last minute do Australii? Fajny sposób na tańszą wycieczkę

    26/01/2017

    Najpiękniejsze plaże Australii

    24/09/2012

    Wyjazd do Australii – okiem emigranta

    04/04/2012

    3 komentarze

    1. janusz on 04/11/2016 07:41

      Mieszkam w australii od 1983r Chetnie podziele sie informacjami na temat tego cudownego kraju Teraz jestem w Polsce

      Reply
      • Michal on 04/08/2017 07:27

        Panie Januszu jak Pan ocenia zycie w Australii i w Polsce ? Czy warto emigrowac do Australii ? Jestem magistrem inzynierem po elektrotechnice na Politechnice Warszawskiej . Jak wyglada praca dla inzynierow w Australii ?

        Reply
    2. Gosława on 14/03/2017 18:30

      Pewnie już nie ma pana w Polsce. ?mozna na priv?pozdrawiam

      Reply

    Zostaw komentarz Anuluj komentarz

    Znajdziesz nas na:
    • Facebook
    Najnowsze posty

    Last minute do Australii? Fajny sposób na tańszą wycieczkę

    26/01/2017

    Wycieczka do Australii – porady, oferty, last minute

    14/03/2016

    Praca w Australii

    05/10/2015

    Najpiękniejsze plaże Australii

    24/09/2012

    Wyjazd do Australii – okiem emigranta

    04/04/2012
    Najnowsze komentarze
    • Adam - Aborygeni – rdzenni mieszkańcy Australii
    • Karol - Praca w Australii
    • Weronika - Wyjazd do Australii – okiem emigranta
    • Weronika - Wyjazd do Australii – okiem emigranta
    • magda - Wyjazd do Australii – okiem emigranta
    Nasi partnerzy
    • CVninja.pl
    Facebook Twitter Instagram Pinterest
    © 2023 Australiana.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.