Last Minute

Wycieczki last minute do Australii to jeden z tańszych sposobów na podróżowanie po tym pięknym kraju. Jednak czy Australia jest dobrym miejscem na wycieczki last minute?

Czym są wycieczki last minute?

Oferty last minute to zwykle krótkie, limitowane czasowo wycieczki promocyjne dostępne w bardzo krótkim czasie, zwykle kilku dni przed samym rozpoczęciem wyjazdu. Jak bardzo tego typu oferty są dla nas atrakcyjne? Z tym jest bardzo różnie, ale wycieczki kupowane kilka dni przed wyjazdem mogą być nawet kilkadziesiąt procent tańsze niż oferty standardowe. Naturalnie nasuwa się pytanie – jak na wycieczkach last minute zarabiają biura podróży. Wydaje się bowiem, że przy tak znaczącej obniżce cen mogą tylko stracić. Nic bardziej mylnego, marże biur podróży przy rozpoczęciu sprzedaży danej wycieczki są zwykle tak duże, że nawet 40% upust spowoduje zysk. Co prawda nieduże, ale zawsze.

Należy zauważyć, że oferta last minute nie różni się od oferty standardowej niczym więcej poza ceną. Zawiera te same atrakcje i warunki co oferta zwykła, warto jednak dokładnie przestudiować regulamin.

Last minute do Australii

Szukając tego typu wycieczek na ostatnia chwilę, nie jesteśmy w stanie określić z dużym wyprzedzeniem terminu podróży, w związku z tym powstaje kłopot z wcześniejszym zaplanowaniem urlopu. Jeśli chcemy jechać w dowolne miejsce – Hiszpania, Włochy, Egipt czy Tunezja możemy śmiało rezerwować urlop wcześniej, a w ostatniej chwili poszukać satysfakcjonującej oferty last minute, których do wymienionych państw jest multum. Z ofertami last minute do Australii jest nieco gorzej, bowiem wycieczki do tego kraju nie są aż tak popularne. Podsumowując, główne cechy wycieczek w ostatniej chwili do Australii to:

Zalety:

  • Cena – tego typu wycieczki potrafią być dużo tańsze
  • Gwarancja ceny – istnieje przepis mówiący o tym, że cena wycieczki nie może się zmienić w czasie ostatnich 20 dni przed wyjazdem. Wycieczki last minute kupuje się zwykle kilka dni przed wyjazdem

Wady:

  • Trudności z urlopem, a właściwie z jego wcześniejszym zaplanowaniem
  • Ograniczone pole wyboru, co do miejsca docelowego wycieczki, jej charakteru oraz terminu

Mimo istniejących wad, warto zastanowić się nad oferta last minute do Australii, pozwoli to zaoszczędzić na wycieczce od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

One Response

  1. Michał Odpowiedz

Reply